Allah’ın Sessiz Kulları : Hayvanlar
0 (0)

Küçükken hepimizin içinde evde kedi veya köpek besleme isteği vardı, ama ailemiz buna izin vermiyordu öyle değil mi..

Hayvanlar Alemi çok geniş bir kavramdır. Bizim de içinde bulunduğumuz bu tür de pek çok hayvan dostumuz bulunmaktadır. Hepimiz içimizde bir miktar hayvan sevgisi barındırırız. Onlar bizim için enerji kaynağıdır, dünyamızın olmazsa olmazıdır, hayvanlar insanın en önemli dostlarından biridir.

Gariptir ki biz onlara karşı kin beslesek dahi, sevmesek dahi onlar tam aksine karşılık beklemeksizin bizi sevmeye devam edecektir. Düşünsenize hangi insan bu duyguları bize karşı besler ve bize bu şekilde davranabilir? Tabiki de hiçbir insan . Hayvanların en önemli özelliği bizleri onlardan ayırıcı en önemli özelliği kuşkusuz budur.

Ülkemizde hayvana verilen değer sokaklara bakılarak anlaşılabilir, her yerde sevimli dostlarımız bulunmaktadır. İstisnai durumlar ile karşılaşmak ta mümkün olabileceği gibi bu değerli dostlarımıza kötü davrananlar da ne yazık ki vardır. Bunlar insanlıktan nasibini almamış yaratıklardır. Biz dostlarımıza sahip çıkmak zorundayız. Unutmamalıyız ki  Allah’ın sessiz kullarından da hesaba çekileceğiz.

 

Fikrimi belirtmek isterim ki bana göre ‘petshop’ denilen hayvan  ‘satan(!)’ yerlerden ( havanlar bir eşya değildir ki satılsın) hayvan sahipleneceğimize, barınakta ki kimsesiz ve ilgiye muhtaç hayvan dostlarımıza destek çıkmalıyız ve onları sahiplenmeliyiz ki böyle petshop denilen yerler azalsın veya kapatılsın.

Evcil hayvanlar hakkında konuştuk peki ya vahşi hayvanlar hakkında ne düşünüyoruz? Tabiki de onlar hakkında ki görüşlerimiz de farklı değildir. Şüphesiz onlara zarar vermediğimiz sürece onlar da bize zarar vermeyecektir. Zaten onların hayatta kalabilmeleri için mücadele vermeleri gerekmktedir bu yüzden adına vahşi hayvan denilmektedir. Ama bazı insanlıktan nasibini almayan yaratıklar onlardan daha vahşi olup onları katledebiliyor…

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]