Astroloji’ de Burçlar (Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık)
5 (1)

Bu yazımızda burçları tanımaya devam ediyoruz.

Aslan: Biraz gururlu olabilirler. Egoları çok yüksektir. Bulundukları ortamın yıldızı olmak isterler. Gösterişi severler. Çok iyi mizah anlayışına sahiptirler. Arkadaşlarını şımartmayı severler. Yönetici gezegeni Güneş’tir. Doğum haritasında 5.evi temsil eder.

Başak: Zodyak’ın en akıllı burcudur. Bu insanlar olaylara çok takıntılıdır. Temizlik onlar için çok önemlidir. İnsanları kontrol etmeyi sever, ancak bunun nedeni sadece sevdikleri kişilerin başarılı olduğunu görmek istemeleridir. Oldukça şanslı insanlardır. Yönetici gezegeni Merkür’dür. Doğum haritasında 6.evi temsil eder.

Terazi: Güzelliğin, zarafetin ve adaletin burcudur. Genellikle kalabalığın ilgi odağıdır. Derin duyguları paylaşmakta zorlanır. Biraz yüzeysel insanlar olabilirler.
Yönetici gezegeni Venüs’tür. Doğum haritasında 7. Evi temsil eder.

Akrep: Çok yoğun ve derindir. Genellikle samimiyeti düşündüğünden daha fazladır. İstemeden bencil olabilir. Manipülasyon ustaları onlardır. Akrep burcu gözleriyle konuşur. Yönetici gezegeni Mars-Plüton’dur. Doğum haritasında 8.evi temsil eder.

Yay: Tüm ateş burçları gibi, sürekli hareketli bir yapıya sahiptir. Duygularını gizlemek için mizahlarını kullanırlar. Felsefeye büyük ilgi duyarlar. Gezmeye seyahat etmeye bayılırlar. Aşk onlar için en kafa karıştırıcı şeydir. İlişkilerinden bir anda soğuyabilirler. Yönetici gezegeni Jüpiter’dir. Doğum haritasında 9.evi temsil eder.

Oğlak: Zodyak’ın en ciddi burcudur. Duyguları hakkında konuşmaktan hoşlanmaz, ancak soracak kadar umursamadığınızı hissederlerse üzülürler. Sevdiklerini asla unutmazlar. Çok çalışkan ve disiplinliler. Kendilerini güvende hissetmek istedikleri ilişkilere çekilirler.
Yönetici gezegeni Satürn’dür. Doğum haritasında 10. Evi temsil eder.

Kova: Genellikle tuhaf ve soğuk olarak nitelendirilirler. Öğrenmeyi severler. Arkadaşlık onlar için çok önemlidir. Aşk ilişkilerinde de arkadaş olabilecekleri insanlara çekilirler. Bazen çok bağımsız ve duyarsız olabilir. Yönetici gezegeni Satürn-Uranüs’tür. Doğum haritasında 11.evi temsil eder.

Balık: Duygusal ve mistik bir yapıları vardır. Alaycı olabilirler ve genellikle şaşırtıcı derecede karanlık şakalar yapabilirler. Oldukça alınganlar. Çok zekiler ancak sevdikleri bir işi yapıyorlarsa mutlu olurlar. Yönetici gezegeni Jüpiter-Neptün’dür. Doğum haritasında 12.evi temsil eder.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]