Astroloji’ de Burçlar (Koç, Boğa, İkizler, Yengeç)
0 (0)

Önceki yazımızda astrolojinin genel olarak ne olduğundan bahsetmiştik bu yazımızda da biraz daha derinlemesine incelemeye ne dersiniz?
Hepimiz biliriz doğum günümüze göre belirlenen bir burcumuz vardır ve bu burca göre karakterimiz hakkında yorumlar yapılır. Ama hayır astroloji sanılanın aksine 12 burçtan ibaret değildir. Astrolojiye göre her insanın bir doğum haritası vardır. Ve bu doğum haritasına bakarak kişinin karakteri ve hayatı hakkında yorumlar yapılmaktadır. Doğum haritasında Güneş, Ay, Merkür, Venüs ve Mars gezegenlerinin bulunduğu burçlara, evlere ve birbirleriyle yaptıkları açılara bakılmaktadır. Ancak biz bu yazımızda burçların genel özelliklerinden bahsedeceğiz. Hadi gelin başlayalım.

Koç: Her şeyi denemeye istekli, hareketli zaman zaman agresif doğuştan lider kişilerdir. Genellikle üstesinden gelebileceklerinden fazla sorumluluk alırlar çünkü üstesinden gelebileceklerini düşünürler. Çok zekilerdir. Hayır cevabını kabul etmezler. Şaka yapmayı severler ama insanların kendileriyle ilgili şakalar yapmasından hoşlanmazlar.
Koç burcunun yönetici gezegeni Marstır.Doğum haritalarında 1.evi temsil eder.

Boğa: İnatçı ve sabit bir yapıya sahiptirler ama bunu itiraf etmeyi sevmezler. Ailelerini koruyan, her zaman yardım etmeye istekli. Bazen biraz iddialıdır. Çok iyi mizah anlayışına sahip, güvenilir bir dost ve oldukça başarılı insanlardır. Aşık olmaya gelince biraz güvensiz olabilirler. Genellikle evde vakit geçirmeyi severler.
Yönetici gezegeni Venüs’tür. Doğum haritasında 2.evi temsil eder.

İkizler: Zodyak’ın en iyi iletişimcileri ikizler burcudur. Değişken yapıda insanlardır. Bir anları diğerini tutmaz çok hızlı karar değiştirirler. Alaycılar ama genellikle iyi niyetlidirler. Saldırgan olabilirler. Yeni şeyler öğrenmeyi sever.
Yönetici gezegeni Merkür’dür. Doğum haritasında 3.evi temsil eder.

Yengeç: Çok duygusal ve anaç insanlardır. İnanılmaz derecede aile odaklıdır. Biraz bencil görünebilir, ancak bunun tek nedeni herkes için neyin en iyi olduğunu bildiklerini düşünmeleridir. Başkaları ile ilgili her detayı hatırlarlar. Sarılmayı çok severler. Yönetici gezegeni Aydır. Doğum haritasında 4.evi temsil eder.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]