Astroloji’ de Evler (1, 2, 3, 4, 5)
0 (0)

Önceki yazılarımızda genel olarak Astrolojiden gezegenlerden ve burçların genel özelliklerinden bahsetmiştik. Gelin bu yazımızda da doğum haritasındaki evlere bakalım. Zodyak’ta 12 burç olduğu gibi 12 tanede ev vardır ve her burç bir evi temsil eder bunu bir önceki yazımızda belirtmiştik. Bu yazıda da evlerin genel özelliklerinden bahsedeceğiz.

 

1. Ev: Koç burcu burcu tarafından yönetilir. (Fiziksel yapı, karakter, ben)

Yönetici gezegeni: Mars

Yükselen burcunuzu temsil eder. Kendinizi, kim olduğunuzu, dünyanın sizi nasıl gördüğünü ve kişiliğinizi temsil eden evdir. İlk evde gezegenlerin olması o gezegenin etkilerini daha belirgin hale getirir ve diğer insanlar bu gezegeni kişiliğinizde daha fazla görebilir. Örneğin 1. evdeki Merkür ile insanlar sizi zihinsel olarak aktif, çok düşünen, çok okuyan entelektüel biri olarak görebilir.

2. Ev: Boğa burcu tarafından yönetilir. (Para, mal, kazanç)

Yönetici gezegeni: Venüs

İkinci ev sahip olduğunuz para, mal ve mülkü temsil eder. Bu ev ne için çalıştığınızı ve başardığınızı, değerlerinizi ve güvenliğinizi temsil edebilir. İkinci evinizde bulunan gezegenler, o gezegenin özelliklerine değer verdiğinizi ve onu korumak istediğinizi gösterir. Örneğin 2. evdeki Merkür fikirlerinize çok önem verdiğinizi, fikirlerinizi korumaya çalıştığınızı gösterebilir. Parayla ilgili parlak fikirlerinizde olabilir.

3. Ev: İkizler burcu tarafından yönetilir. (İletişim, düşünceler, kardeşler)

Yönetici gezegeni: Merkür

Üçüncü ev iletişimi temsil eder. Bu, konuştuğunuz insanları, komşularınızı, öğrenme tarzınızı ve yakın çevrenizi temsil eder.

4. Ev: Yengeç burcu tarafından yönetilir.(Aile, yuva)

Yönetici gezegeni: Ay

Bu ev sizin ev hayatınızı temsil eder. Bu, ailenizi, sizi güvende hissettiren şeyleri ve çocukluğunuzu temsil eder. Dördüncü evdeki gezegenlerin size derinden etkisi olduğunu ve gezegenin enerjisinin gerçekte kim olduğunuzu gösterir.

5. Ev: Aslan burcu tarafından yönetilir. (Yaratıcılık, aşk, çocuklar)

Yönetici gezegeni: Güneş

Beşinci ev zevki temsil eder. Bu, çocukları, romantizmi, yaratıcılığı, sanatı ve eğlenceyi temsil eden evdir. Beşinci evdeki gezegenler, gezegenin enerjilerinin yaratıcılık ve romantizm yoluyla ifade edildiğini gösterebilir.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]