Azizler
0 (0)

Taylan biraderlerin yeni filmi azizler netflix platformunda izleyici ile buluştu.

Son günlerde adından sıkça söz ettiren Bir başkadır filminin yönetmeni Berkun Oya azizler filminin senaristliğini üstlenmiştir.

Film absürt komedi türünde dikkat çeken bir yapımdır. Film kadrosu oldukça dikkat çekicidir. Başrollerde Haluk Bilginer, Engin Günaydın, Binnur Kaya, Fatih Artman, İrem Sak gibi usta oyuncular yer almaktadır.

Filmde hayatın sıkıcı gidişatından kurtulmaya çalışan aziz, karısının ölümü sonrası derin bir hüzün ve kayboluş içerisinde bulunan erbil karakterleri dikkat çekiyor.

Filmde yalnızlık ele alınmış ve bu yalnızlığın farklı kişiler üzerindeki yansımaları izleyenlere aktarılmaya çalışılmış. Ancak olay örgüsü ve karakterlerin derinliği daha iyi işlenebilir diye düşünüyorum. Film üzerine yapılan olumsuz eleştirilerin başında Senaryonun yüzeysel olduğu eleştirileri ağır basamakta. Ancak yapının absürt komedi olduğunu unutmamak gerekir. Örneğin bir sahnede aziz ve sevgilisi burcu bir kafede oturuyor. Azizin ayrılık konuşmasına girmesi üzerine Burcu Azize aldığı ve onun takmasğını farkettiği kolyeyi sormasoyla birlikte bu soruyu tekrar tekrar sormaya devam ediyor ve bursa takılıp kalıyor, hemde günlerce ta ki o kolyeyi bulup gözünün önüne  getirene kadar.

Bununla birlikte Azizin iş arkadaşı Alp derin bir yalnızlık içindedir ve neredeyse hergün Azizi  kurgusal ev partilerine davet eder. Kendi evinde ablası ve oldukça yaramaz yeğeni kaldığı için evde rahat edemeyen aziz sık sık evden çıkıp arkadaşının evinde vakit geçirmektedir. Evin sahibi Alp beyden anahtarı her aldığında arkadaşlarıyla takılacağını söyler ancak her seferinde tek başına kafa dinleyecektir.

Benim bu türde izlediğim nadir Türk yapımlarından biri olan azizler filmi oldukça güzel ve eğlenceli bir yapımdır. Absürt komedi türünde filmler sevenlerin kaçırmamalı gereken bir yapımdır.

Şimdiden iyi seyirler dilerim.

 

 

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]