Doğum Haritası: Malcolm X
0 (0)

Malcolm X
19 Mayıs 1925 yılında Omaha, Nebraska, ABD’de doğmuş.

 

Güneşi boğa burcunda bu da onu dinamik ve etkili bir insan yapıyor. Güneşi boğa burcunda olan insanların dünyalarında sınır yoktur çünkü her şeyi fethedebileceklerini bilirler. Modaya, sanata ve müziğe çok meraklılar. Venüs iyi bir konumdaysa projeleri ile ün ve tanınırlık kazanmaları mümkündür. Boğa Güneşi, istedikleri şey için girişimde bulunmaktan ve savaşmaktan korkmaz. Para kazanmaktan zevk aldıkları için sıkı çalışmak onlar için sorun değildir. Bu yerleşimde ki bir insan sadık ve güvenilir bir arkadaştır.

Güneşi beşinci evde olan insanlar, çok güçlü bir kendini ifade etme arzusu olan çok yaratıcı insanlardır. Bu insanların başkalarının onları fark edip takdir etmesine ihtiyacı vardır. Övülmeyi ve taktir edilmeyi severler ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar. Birçok arkadaşı olan mutlu ve neşeli insanlardır. Beşinci evdeki Güneş, insanlara yüksek bir özgüven ve benlik bilinci verir. Bu insanlar genellikle kendi çocuklarla çok ilgilidir.

“Eğitimli değilim, herhangi bir alanda da uzmanlığım yok… Ama samimiyim ve benim samimiyetim benim kimliğimdir.”

Ay’ı koç burcunda. Ay burcu bizim duygusal dünyamızı ve annemizle olan ilişkimizi anlatır koç burcu ise astrolojinin en hareketli ve cesur burcudur. Koç burcu askerlik, spor, cesaret ve fiziksel aktivite gerektiren konularla ilgilidir. Bu da bize ay burcu koçta olanların son derce cesur hareketli ve agresif bir duygu dünyasına sahip olduğunu gösterebilir. Nitekim Malcolm X te bu özelliğini pekâlâ sözleri ve eylemleriyle göstermektedir.
Dördüncü evdeki Ay, hem yaşadıkları ev hem de ülkeleri, gelenekleri, kökleri ile güçlü bir bağlantı kurduğunu gösterir. Bu insanlar genellikle bir bağ hissetme ihtiyacı duyarlar. Soy ağaçları, antikalar, geçmiş bu insanların ilgisini çeker. Genellikle ebeveynlerinden çok etkilenirler. Ay burcu dördüncü evde sağlam ve güvenilir köklere ihtiyaç duyar.

“Barışçıl olun, kibar olun, kurallara itaat edin, herkese saygılı olun; fakat biri size dokunacak olursa onu mezara gönderin.”

Merkür’ü boğa burcunda, bu insanlar son derece gerçekçi bir bakış açısına sahiptirler. Bir şeyler hakkında derinlemesine düşünmeyi severler, ilgilendikleri şeyler hakkında iyi bilgiye sahiptirler ve öğrenme sürecinden zevk alırlar. Bir şey öğrendiklerinde ve anladıklarında, muhtemelen onu kolay kolay unutmayacaklar. Fikirlerinde son derce sabittirler ve aksi ispatlanana ve ispat edilenler mantıklarına yatana kadar fikirlerini değiştirmezler.
Dördüncü evdeki Merkür aile içi iletişime önem verir. Kültürel ve tarihi mirasa çok meraklıdır. Atalarını, ait olduğu kökleri, kültürel mirasını araştırmayı ve bu mirasa sahip çıkmayı sever.

“Benim dinim benim kişisel konumdur. O benim kişisel hayatımı, kişisel ahlakımı yönetir. Ve benim dinsel felsefem, benimle inandığım Tanrı arasındadır.”

Venüs’ü ikizler burcunda bu da onun son derece zihinsel bir insan olduğunu gösteriyor. Fikir alışverişlerinden ve tartışmalardan hoşlanır. Zihinsel aktiviteler Venüs ikizler burcunun en sevdiği şey olabilir. Zeki insanları sever ve onlarla konuşmaktan hoşlanır.
Özgürlüğün olmadığı ilişkinin başarısız olduğuna inanırlar. İkizler burcunda Venüs olan insanlar tipik olarak kolayca arkadaş edinir ve yeni insanlarla tanışmayı severler.
Beşinci evdeki Venüs, kişiye çocuklarla iyi anlaşmayı ve çocuklar tarafından sevilmeyi verir, bu da bize Malcolm X’in çok iyi bir ebeveyn olduğunu gösterebilir. Gençlerle iyi geçinirler bu da gençlerle birlikte çalışmayı gösterebilir. Genellikle bulunduğu ortamlarda dikkatleri kolaylıkla üzerlerine çektiğini gösterir.

Eğer uğrunda ölmeye hazır değilseniz, “özgürlük” kelimesini lûgatınızdan çıkarın.

Mars yengeç burcunda düşük konumdadır. Marsı yengeç burcunda olan insanlar duygularıyla hareket etme eğiliminde olan kinci ve alıngan bireyler olabilirler. Bu konumda kişi içgüdüleriyle hareket eder ve çok korumacı bir tutum sergileyebilir. Özellikle ailesine ve evine karşı çok hassas ve korumacı olabilir. Bu konumun kötü özelliği duyguları bir araç olarak kullanıp insanları manipüle etmesi olabilir.
Yedinci evdeki Mars kişiye hareketli ve tartışmalı ilişkiler getirebilir genellikle evlilikte ve iş ortaklarıyla sorun yaşayabilirler. Ortakları ve arkadaşları agresif ve dürtüsel olabilir. Rekabetçi, sinirli ve zıtlaşmayı seven insanlara çekilebilirler.

“Özgürlüğü elde etmenin tek yolu dünyadaki diğer tüm ezilmiş halkları tanımaktan geçer: Brezilya, Venezuela, Haiti, Küba ve evet Küba halkının kan kardeşleriyiz bizler.”

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]