Dünyada Gezip Görülecek Yerler
0 (0)

Torres del Paine Ulusal Parkı – Şili

Patagonya bölgesinde yer alan bu milli park harika manzaraya sahip buzullar, göller, akarsular ve oranlardan oluşuyor. Parkın merkezinde Cordillera del Paine dağları var. Bu dağlardaki en ünlü zirve granit kayaç yapısıyla dikkat çeken Torres del Paine.

Bu harika milli parkı yaz aylarında (bizdeki kış ayları) ziyaret etmenizi öneriyoruz. Park, güney kutbuna yakın olduğu için bu mevsimde güneş saat 22.00’den önce batmıyor.

 

Lake Louise – Kanada

Mavi ile yeşil arasında inanılmaz bir renge sahip olan bu göl etrafını çevreleyen dağlarla Bob Ross’un televizyonda yaptığı resimlere benzeyen bir manzaraya sahip. Lake Louise’de dört mevsim boyunca yapılacak bir şeyler var. Bahar ve yaz aylarında gölde kano ile gezebilir, göl çevresinde trekking yapabilirsiniz. Kış aylarında da göl donduğunda kızak ya da buz pateni gibi aktiviteleri yapmanız mümkün.

 

Cinque Terre

Sırtını dik bir kıyıya dayamış küçük renkli evleriyle Cinque Terre İtalya’nın en fotojenik kasabalarından. İtalya’nın kuzey batısında; La Spezia kenti yakınlarındaki Cinque Terre 1997 yılından bu yana UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde. Beş kasabadan oluşan bu bölge, internette dolaşan fotoğrafları sayesinde son yıllarda gezginler arasında oldukça popüler olmaya başladı. Ancak diğer bir yandan da ortaçağ atmosferini korumaya da başaran Cinque Terre, farklı bir İtalya deneyimi için sizi bekliyor.

 

Como Gölü – İtalya

Başta Ocean’s Twelve olmak üzere birçok Hollywood yapımına set olmuş bu göl İtalya’nın kuzeyinde yer alıyor. Gölün güzelliği sadece doğasından değil, etrafındaki birbirinden güzel yapılardan da geliyor. Roma döneminden bu yana toplumun en üst tabakasının dinlenme yeri olan Como, bu insanların yaptırdıkları mimari şaheserlerle çevrelenmiş.

Como Gölü’ne adını veren Como şehri, kuzey İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri. Como Katedrali, San Fedele Kilisesi ve Sant’Abbondio Bazilikası gibi yapılar görülmeye değer.

Ve evet, George Clooney’nin göl kenarında bir evi var.

 

Table Mountain – Güney Afrika

Tepesinin dümdüz olması nedeniyle Table Mountain (Masa dağı) adını almış bu doğa harikası Güney Afrika’nın Cape Town kenti yakınında En yüksek noktası 1.084 metre olan bu dağı Cape Town’un hemen hemen her yerinden görmek mümkün. Dağın masayı andıran zirvesinin uçtan uca uzunluğu tam 3 kilometre. Böyle ilginç bir oluşumunu görmek bahaneniz olsun, Güney Afrika yolculuğunuzu tasarlamaya başlayın!

Vizesiz Güney Afrika kışın yaz havası yaşamak için ideal, zira güney yarım kürede olduğu için mevsimler bize göre ters.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]