Kara Yıl : 2020
0 (0)

Başımıza bu da mı gelecekti? Dediğimiz ne varsa bu yılda geldi; depremler, yangınlar,seller,salgınlar ve dahası…

Yeni bir yıla girerken hepimiz mutlu bir şekilde o yılı kutlarız öyle değil mi, bir önce ki yıldan dersler alıp yeni yılda hayatımızın daha iyi olacağına inanırız. Maalesef bu yıl beklentilerimiz gerçek olmadı, hani derler ya “umduğunu değil, bulduğunu “aynı bu şekilde 2020 den ne umduysak, bulduğumuzla yetindik. Peki 2020 de ne umduk ne bulduk?

Tam yeni yıla girdik diye sevinirken 3.dünya savaşımı çıkacak acaba dedik. Bu olay İran Devrim Muhafızının , Amerika’nın kurduğu planla öldürülmesiyle gerçekleşti. Nerdeyse iki ülke birbirine girecekti ki birbirlerini nükleer silah kullanmakla tehdit etmişlerdi. Bu olay gerçekleşse idi acaba  3 .Dünya savaşına mı şahit olacaktık?

Aradan çok kısa bir zaman geçtikten sonra herkesin dilinde olan o kelime ile tanıştık: “Pandemi” Diğer adı covid-19 olarak bilinen bu salgın hastalık ilk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı ve yavaş yavaş diğer ülkelere de sıçramasıyla hepimiz bu hastalığın ne olduğunu öğrendik. Ülkemize diğer ülkelere nazaran daha geç gelen bu salgın hastalık hepimizin canını çok sıktı. Yakınımızı kaybettik, hastalandık, eve hapsolduk. Umarız bu salgın hastalık çok geçmeden son bulur

Sadece bunlarla yetinsek iyi, dahası var…

14 Ocak’ta Avustralya’da büyük bir yangın yaşandı. Ülke tarihinin en büyük orman yangını olarak tarihe geçen bu olay ‘1.1’ milyardan fazla hayvan ve en az 33 insan yaşamını yitirdi.

24 Ocak’ta merkezi Elazığ olan deprem meydana geldi. Elazığ ve Malatya’da 41 vatandaşımız hayatını kaybetti.

4 Şubat’ta Van’ın Bahçesaray ilçesinde meydana gelen çığ olayında ise yedi kişi hayatını kaybetti. Bir gün sonra arama kurtarma ekiplerinin üzerine yeniden çığ düştü ve hayatını kaybeden vatandaşımızın sayısı 42 ye yükseldi.

Bunun gibi daha nice olaylar meydana geldi, bunlardan en büyüğü şüphesiz corona felaketiydi. Umarım 2021 tüm bu olayları bize unutturur…

 

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]