Spora Bahane Yok
0 (0)

 

 

 

Bu blog yazımı spor ile ilgili yazmak istiyorum.

Her alana ilgi duyan biri olarak tabi ki spora da çok ilgi duyuyorum. Sporun insan üzerinde ne tür etkileri var bilemem ama ben spor yapmayı çok seviyorum. Spora ilgi duyuyorum.

Pandemi yüzünden okullar kapanmadan önce üniversitede iken diğer bölümlerden ders alabilme hakkı tanınmıştı. Ben de bu şansı iyi değerlendirip bir dönem spor bilimleri fakültesinden Trekking yani doğa yürüyüşü dersi almıştım. Gezmeyi çok seven biri olarak aldığım bu Trekking dersi sayesinde hem okumuş olduğum şehri fazlasıyla gezme fırsatı yakaladım hem de sportif faaliyete katılmış bulundum. Bazı insanlar yürüyüşü spor olarak görmeye bilir belki ama gerçekten spor alanın da yürüyüş çok önemli. Ben bu derste yürüyüşün önemini çok iyi kavradım. Ve aynı zaman da bu Trekking dersi kapsamın da çok eğlenceli vakitler geçirdim.

Benim spora olan tutkum Trekking dersi ile de kalmadı ikinci dönem Tenis dersi alma şansını yakaladım. Tenis oynamak benim en büyük hayalimden birisiydi. Fakat küçük bir şehirde yaşadığım için daha önce hiç fırsatım olmamıştı. Sonun da bu fırsatı yakaladım fakat bu çok sürmedi pandemi yüzünden okullar tatil oldu ve elime geçen tek tenis fırsatını da kaçırdım. Ama eve geldiğim zaman pandemi döneminin ilk başların da internetten videolar izleyerek egzersizler yapıyordum.

Başta Tenis olmak üzere ben sporu çok seviyorum. İnsana huzur veriyor rahatlama sağlıyor. Spor ruhen ve bedenen insan için gerçekten çok önemli.

O yüzden özellikle evlere kapanıp kaldığımız şu süreçte size kesinlikle tavsiye ediyorum. Spora bahane yok diyorum.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]