WordPress Nedir?
0 (0)

WordPress açık kaynak lisanslama ile dağıtılan, PHP programlama dili ile yazılmış MySQL veritabanı üzerinde çalışan bir içerik yönetim sistemidir. Web sitenizin tasarımı bu sistem üzerinde yapıldıktan sonra yazılarınızın güncellenmesi, fotoğrafların yüklenmesi, mevcut bilgilerin değiştirilmesi, yeni haber, makale ve diğer konuların zamanla yayınlanması bu sistem üzerindeki bir kontrol paneli aracılığıyla yapılır. WordPress içerik yönetim sistemi üzerinde yayınlanan web siteleri aktif önbellekleme sayesinde oldukça hızlı çalışır. Ancak bu sayfa tasarımlarının uzman profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında mümkündür. Amatör ellerde yapılacak web tasarımı, optimize edilmemiş hatalı eklentiler fotoğrafların yanlış kullanılması ve hatalı kodlama sitelerin ağır çalışmasına yol açarak kullanıcılarda ziyaretçi kaybına yol açar.

WordPress üzerine kurulu tasarımların bir diğer sorunu güvenlik açıları ve bu güvenlik açıları sebebiyle sitelere zararlı kod bulaşmasıdır. Bu kodlar genellikle virüslü ileti dağıtımı amacıyla kullanıldığı için site bir süre sonra hizmet veremeyecek ve sunucu tarafından engellenecektir. Dolayısıyla WordPress üzerine geliştirilecek web sitesi tasarımları konusunda uzman grafik tasarımcıları ve yazılımcılar tarafından işletmeler için önemlidir. WordPress kullanımın en kolay içerik yönetim sistemidir. Web sitenizin içeriğini basit bir kontrol paneli aracılığıyla yönetmek oldukça kolaydır.

İnternetin %30’u WordPress sitelerden oluşuyor. Aklınıza gelebilecek tüm sektörlerde WordPress kullanılır. Oldukça esnek bir yapıda olduğu için her türlü tasarım uygulanabilir. WordPress oldukça güvenilir bir sitedir.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]