2020 Yılı Nasıl Geçti
0 (0)

2020 yılında birçok olumsuz olaylar oldu. Olumsuz olayların olması yıl ile alakası olmadığı kabul emek gerekir. 2020 başlarında dünyada ve ülkemizde art ardına felaketler yaşandı. Bunlardan insanları en çok etkileyen ve en çok üzerinde konuşulan şüphesiz korana virüs salgını. İnsanlar hiç alışık olmadığı düzene alıştı. Herkes evlere kapanmak zorunda kaldılar. Eskiden hiç duymadığımız kurallar çıktı sosyal mesafe, maske mesafe kuralları ortaya çıktı. İnsan girdiği kabın şeklini alıyor. Herkes pandemi sürecine hemen alıştı. Bütün düzen, yaşama stili ihtiyaçlar değişti.

2020 Mart ayından itibaren korona virüs salgınının ülkemize gelmesi ile birlikte bir çoğumuz sağlığımızla imtihan olduk. Hasta olmayanlar da hasta olur muyum acaba endişe ile yaşadık. Hayatımız artık işimiz, okulumuz her şeyimiz evden online olmaya başladı. Alışveriş bile geleneksel alışverişten çok internetten sipariş üzerine alışveriş yapmaya başladık.

Mart ayından beri yaşadığımız karantina dönemi mutlaka bizi gerek psikolojik gerekse bedenen çok etkiledi. Tabi ki bu durumun her yönü ile kötü olmadı. Yeni hobiler edindik kitap okumaya, film izlemeye, dinlenmeye daha çok vakit ayırabildik. Karantina zamanından önce hafta sonu bile çok az vaktimiz vardı her şeye koştur koştur yapmaya çalışıyorduk hatta yine vakit bulamıyorduk. Artık saatlerce uğraşacağımız bir iş ve ya belge alma işlemi internetten olmaya başladı vakit bununla birlikte daha verimli olmaya başladı zamandan ve mekandan tasarruf ettik. Özelikle 2020’de ailemizle hiç vakit ayıramayacak kadar vakit geçirme şansımız oldu.

2020’yi çeşitli zorluklar olsa da bir şekilde bitirdik. 2020’de kimi sağlığını kaybetti kimi işini ama nadirde olsa bu durumdan daha çok fırsat eline geçenlerde oldu. Tüm dünya 2020 yılını geride bırakarak yeni umutla yeni dileklerle 2021 yılını karşıladılar. Umarız 2021 herkesin güzel geçirdiği, her şeyin düzeldiği bir yıl olur.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]