2021’de Kendimizi Geliştirebileceğimiz Alışkanlıklar
0 (0)

2020 yılı korona virüs nedeni ile çoğunlukla evimizde vakit geçirmeye çalıştık. Evde kalma durumuna birçok insan zor alıştılar. Artık yeni bir yeni yıla girdik. Virüsle, sosyal mesafe ile, maske takarak yaşamaya alıştık. Yapılan araştırmalara göre insanın herhangi bir şeye tam anlamı ile anlaşabilmesi için doksan güne ihtiyaç vardır. İnsanlar da korona virüs ile yaşamaya belli bir süre sonra alışmaya başladılar. Pandemi sürecini fırsata çevirip özellikle 2021 yılına başlarken yeni kendimizi geliştirebileceğimiz uygulamalar yaparak hem boş vaktimizi güzel değerlendirebiliriz hem de kendimizi kişisel gelişim açısından öne çıkarabiliriz. 2020 yılında birçok olumsuz durumla karşı karşıya kalsak da 2021 yılına pozitif bakmalıyız. 2021’ de yapabileceğimiz kendimizi geliştirebileceğimiz uygulamaları sıraladım.

1.Kitap Okumak

Kitap okumak şüphesiz insanın ufkunu açacak, farklı fikirlere sahip olabileceğimiz uygulama. Tabii ki kitap tercihi yaparken güzel kitap tercihi yapmalıyız özellikle kişisel gelişim kitapları. Kitap okursak kelime haznemiz gelişir, dünyaya bakış açımız değişir, hayal gücümüzü arttırır. 2021’den 2022 ye gelene kadar kendimize 100 tane kitap okuma hedefi koysak hepsini okusak dünya görüşümüz büyük ölçüde değişir hatta pencereden bakışımız bile değişir.

2. Spor Yapmak

İnsanın sağlığı ve rahat yaşayabilmesi için spor yapılmalıdır. Spor insanın vücudunu sağlıklı tutar ve daha kaliteli yaşam sağlar. Sporunda düzenli olarak belli saatlerde her gün yapılması gerekir. Sporu bir gün yapıp bir gün yapmazsak çok verim alamayız. Sağlıklı yaşam ve ilerleyen yaşlarda sağlıklı kalmak için spora önem vermeliyiz.

3. Pasif Gelir Elde Etmek

Günümüzde artık evimizden bile çıkmadan birçok internetteki platformlardan bile güzel gelirler elde edilebilir. Örnek olarak Web sitesi oluşturup satmak, YouTube içerikleri üretmek, Tik tok canlı yayınları yapmak gibi birçok gelir getirecek platform, uygulama vardır. Bunlardan birini seçip kendimizi o yönde geliştirerek para kazanabiliriz.

4. Seyahat Etmek

Seyahat etmek yeni yerler görmek hem çok eğlenceli hem bilgi sahibi olmak için çok güzel bir aktivite. Yeni yılda kendimize hedef belirleyip en az 10 tane gitmek istediğimiz yerleri yazıp mutlaka o yerleri gezmeliyiz.

 

5. Uyku Düzenine Dikkat Etmek

Uzmanların önerisine göre bir insanın sağlıklı olması için 5 saatten az, 9 saatten çok uyumamak gerekmektedir. Uyku düzenimize dikkat etmeliyiz ki gün içinde yapabileceğimiz uygulamalarımıza enerjik ve istekli yapabilelim.

 

Bu blog yazımda önerdiğim uygulamaları yaparsak kendimize büyük iyilik yapacağımızı düşünüyorum. 2020 yılına farklı bir yaşam tarzı ile monotonluktan uzaklaşacağımızı düşünüyorum umarım yararlı bir yazı olmuştur.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]