ABD – 51. Bölge
0 (0)

51. bölge… Amerika Birleşik Devletleri’nin hem kendi halkından hem de dünya medyasından sır gibi sakladığı askeri üs. Defalarca TV. programlarına, dizilere ve filmlere konu oldu.
Peki insanlarda olan bu ilgi neden  ? Son zamanlarda Dünya’nın gündemine oturan uzaylılar…

Yalan haberlerle saçma hikayelerle dolu bu bölgenin konusu 8 temmuz 1947’de ABD’nin New Mexico eyaletine bağlı olan Rosewell kasabasında bir olay yaşandı. Bir kurtarma pilotu olaydan bir kaç gün önce ABD’de Cascade dağlarına düşmüş bir uçağı aramaya çıkmış ve o gün 9 adet uçan disk şeklinde cisimler gördüğünü bildirmiştir.

Bundan günler sonra da Rosewell şefi kasabadaki bir araziye anlam verilemeyen bir cismin düştüğünü ve bu cismin meteoroloji balonu olduğunu açıkladı. Hükümet meraklıydı çünkü daha önce kurtarma pilotunun bildirdikleri, medyaya yansımış ve herkesi uzaylı merakı sarmıştı  daha sonra Rosewell’ de gerçekleşen kazanın enkazı ABD ordusu tarafından kaldırılmıştı. İşte tam bu sırada konuya 51. bölge dahil oldu. İddialara göre kazanın enkazı 51. bölgeye götürüldü ve o gün bugündür enkaza dair herhangi bir şey hiç kimseyle paylaşılmadı.


Bölge 76 kilometre karelik bir araziden oluşuyor ve bu bölgeye girmek kesinlikle yasak. Hatta bölgeye izinsiz giren kişileri görevlilerin öldürme yetkisi bile var. Bilindiği üzere bölge, ABD Hava Kuvvetleri’nin silah araştırma, test ve eğitim merkezi. Buna rağmen neden diğer askeri üslere oranla daha gizli tutulduğu konusunda Rosewell Olayı dışında iddialar da var. Soğuk Savaş döneminde ABD’nin Ruslara ait savunma teknolojilerini bu bölgede deşifre ettiği söylentiler arasında. Belki de her şey sadece silahları gizlemekten ibarettir. Ama tabi buna inanmayan binlerce insan var.

Bu bölgede araştırma yapılan yerin neredeyse tamamı yer altında, böylesine korunaklı bir yerin başka ülkeler tarafından uydulardan görünmesini önlemek en büyük amaçları olsa gerek. Eğer herhangi biri bu bölgenin yakınlarında dolaşırsa bir çok farklı araçla takip edilmesi olası bir durum. Bu bölgeye sıklıkla beyaz tırlar ve camlara filmli otobüsler giriş yapıyor ve plakaları yok. Henüz araçlarda ne taşındığı bilinmiyor. 51. bölge çalışanları buraya ayda sadece 2 kez giriş çıkış yapabiliyor ve az öncede belirttiğim otobüslerle yolculuk yapabiliyorlar. Bu bölgeyle ilgili kesin bir bilgi henüz yok. ABD hükümetinin sır gibi sakladığı bu bölge popülerliğini günümüzde de koruyor. Son zamanlarda 51. bölgeye baskın haberlerini duymuşsunuzdur 2 milyon kişinin bu bölgeye UFO görme hayaliyle yapılan etkinliğe katıldığı bildirildi. Bölge baskını için harekete geçildi ve etkinliğe katılan kişilerin bölgeyi canlı yayınla gösterecekleri konuşulanlar arasında.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]