AÇIK DÜNYA OYUNLARI
0 (0)

Günümüzde her geçen gün gelişen bilgisayarların gücü artık gerçek hayattaki fizik kurallarını sanal ortama taşıma konusunda oldukça yeterli. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bilgisayar oyunları da bilgisayarların bu gücünden yararlanıyorlar. Oyunlardaki karakter modellemelerini gerçek insanlardan ayırmanın oldukça zor hale geldiği bu günlerde oyun oynayan insanlar oyunlardaki muhteşem grafiklerle bezenmiş doğal ortamlara doğru çekiliyorlar. Açık dünya oyunlarına girip şehirleri talan ediyorlar, oyunun kendilerine verdiği görevleri yapıyorlar, doğal ortamlarda gezip farklı etkileşimde bulunuyorlar. Birde bu oyunların online modları var online modlarda insanlar oyun oynarken aynı zamanda sosyalleşebiliyorlar arkadaşlarıyla birlikte oynadıkları oyunlardan yeni arkadaşlar bile edinebiliyorlar. Peki bu oyunlar nelerdir? Ben size en çok oynadığım oyunlardan örnek veriyim.

Gta 5: Gta 5 oyunu 2013 yılında il önce playstation’ a çıkmıştır 1 sene aradan sonra bilgisayar versiyonuda piyasadaki yerini almıştır. Her ne kadar yeni bir oyun olmasa da hala en yüksek aktif oynayıcı sayısına sahip olan oyunlardan biridir. Rockstar Games’ in yapımcılığını üstlendiği gta 5 oyunu aradan 8 sene geçmesine rağmen hala güncellenmektedir, oyuna yeni görevler, yeni araçlar ve karakter özelleştirmeleri geliyor.

 

 

 

Cyberpunk 2077: Cyberpunk 2077 oyunu 2012 yılında duyurulmasına rağmen yaşanan sıkıntılardan dolayı çıkış tarihi 2020 yılını bulmuştur. Aslında ben bu oyunu fazla oynamadım 2077 yılında geçen oyun oyuncular grafik ve ana konu açısından tatmin etsede oyundaki optimizasyon sorunları grafik bozulmaları nedeniyle oyunu yarıda bırakma kararı aldım. Bana göre bu oyunu diğerlerinden ayıran en büyük özelliği ise hemen hemen her türlü insan ve obje ile etkileşime girilebilmesidir.

 

Assassins Creed Odyssey: Çoğu oyuncunu oldukça beğendiği assassins creed oyunlarının en sevdiğim oyunudur. Bu oyunu sevmemin nedeni milattan önce 431 yılının doğal ortamını kusursuz bir şekilde modellenmesi ve yüksek grafiklerin beni oyunun içine çekmesidir. Bu oyunu diğerlerinden ayıran en önemli faktör ise oyun içindeki diyalogların kısıtlı bir şekilde de olsa bizim seçeneğimize bırakılmasıdır diyalogları bizim seçmemiz oyun içindeki etkileşimlere fazla etki etmese de ileride bunuda göreceğimizden hiç şüphem yoktur.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]