Astral Seyahat
0 (0)

Bana çok farklı gelen bir konudan bahsetmek istiyorum. Astral seyahat, yani ruhun bedenden bir süreliğine çıkışı…

İnsanın bilinci yerindeyken, fiziksel bedenin dışında ve başka mekanlarda gerçekleştiği söylenen bir süreçtir. Bu olayın öteki beden dışı deneyimler arasında özel bir yeri olması insanın bunu iradesi dahilinde gerçekleştirebilmesi, bildiği iddiası ve deneyim sırasında bilincin açık olmasında kaynaklanmaktadır.


ASTRAL SEYAHAT NASIL YAPILIR? 
Bedenimizle ruhun birbirinden kopmasını engelleyen gümüş bir kordon bulunur. Gümüş kordon, astral seyahat esnasında bedenimizle ruhun birbirinden kopmamasını sağlar. Bazı iddialara göre kordon koptuğunda ölüm gerçekleşiyor ve ruh bedene bir daha dönemiyor. Pek çok kişi astral seyahati denemek istese de belirli bir kısımda bu seyahatten korkuyor.

Astral seyahat için hazırlık yapmanız gerekiyor. Öncelikle sessiz ve sakin bir ortamda olmanız gerekiyor.Stres ve üzüntüden uzak durmalısınız aklınızı başka şeylerle doldurmamalısınız. Işık sizi rahatsız etmemeli, çok yemek yememeli hafif yiyecek, içecekler tüketmelisiniz. Hayal kurmak ve bunu gerçekten yaşıyormuş gibi düşünmek çok önemli.

Bedeninizi tamamen serbest bıraktıktan sonra, ruhunuzun bedeninizden ayrılmaya yakınmış gibi düşünün. Adeta sallanıyormuş gibi hayal edin. Astral seyahate çıkış yaparken vücudunuzun titrediğini ruhunuzla bedeninize tepeden bakıyormuş gibi ve biraz yükselip ortalığı kontrol ettiğinizi düşünün. Astral seyahate çıkarken bedeninizi şişiyor gibi hissedebilirsiniz bunun sebebi ruhunuz bedeninizden ayrılıyor demektir. Bu seyahate çıkmadan önce nereye gideceğinizi önceden düşünmeniz bilinçaltınızı bu yönde hazırlamış olduğunuz anlamına geliyor. İlk deneyiminizde mutlaka odanızın içinde dolaşın, bir kaç deneyimden sonra ise başka yerlere gidebilirsiniz.

Denemiş biri değilim fakat, astral seyahati yaptığını söyleyen birçok insan bulunmakta. Doğruluk payı var mı yok mu tartışılabilir…

ASTRAL SEYAHAT TEHLİKELİ MİDİR?
Bir çok kaynağa göre bir tehlikesi bulunmamaktadır ancak anlatılan bilgilere göre astral seyahatte boyut değiştirdiğiniz için çeşitli varlıklarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle korkuya kapılmadan düşünmelisiniz.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]