Bebek Adası / Meksika
0 (0)

Meksika’nın Julian Santana Barrera Xochimilco bölgesinin bir mil yakınında bulunan bir ada.

Adada ki ormanlık alanda ağaç dallarına asılı oyuncak bebekler bulunmakta. Bölge halkı buraya bebeklerin perili adası diyor. Bu ürkütücü adanın hikayesi 50 yıl öncesine dayanıyor.

Ne kadar ürkütücü dursa da adadın hikayesi oldukça üzücü maalesef. Anlatılanlara göre 50 yıl önce adanın bekçiliğini yapan Don Julian Santana Berrera, Ada kontrolü sırasında boğulmuş küçük bir kız çocuğu bulur. Yanında ise oyuncak bir bebek. İşte ne olduysa bundan sonra oluyor. O gün köylüler kızı gömüyor.

Don Julian küçük kızı kurtaramamasının vicdan azabı ile bulunan oyuncak bebeği, kızı hatırlamak için bir ağaca asıyor. Kızın bulunduğu geceden itibaren ormanda ara sıra kız çocuğu çığlık sesleri duyulmuş ve ses her duyulmasından sonra köylüler ve ada bekçisi ormandaki ağaçlara oyuncak bebek asmışlar. Tam 50 yıldır bu gelenek devam etmekte.

Farklı bir inanışa göre de kız bulunduktan sonra adanın bekçisi olan Don Julianı kızın ruhu rahatsız etmeye başlamış ve Julian ise bu durumdan kurtulmak ve küçük kıza zararsız olduğunu göstermek için ağaçlara oyuncak bebek asmıştır.

Her ağacında onlarca oyuncak bebek bulunan ada şimdi turistlerin gözdesi durumunda. Oyuncak bebekler ise zamanla ve hava şartlarının etkisiyle aşınmış ve ada korkutucu bir hal almış. Meraklı ve cesur kişiler adaya gelerek bu acı hikayenin yaşandığı yeri görüyor hemde fotoğraf çekiyorlar.

Bir korku filmi yada kabusu hatırlatan adaya gidiş yoluda zorlu bir süreçten geçiyor. Adayı ziyaret etmek için varmanız gereken ilk nokta Xochimico Kanalları. Mexico City’nin 28 km güneyinde yer alan Xocimico bölgesine gittikten sonra yapmanız gereken bir bot kiralamak. 4 saatlik bot ile yolculuk sonunda adaya ulaşmış oluyorsunuz.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]