Dikkat! Nabız Hızınız Artabilir : Extreme Sporlar
0 (0)

Monoton bir hayatı yaşamaktan sıkıldıysanız tam da size göre bir aktivite bu. Extreme sporlar ile adrenalin patlaması yaşamaya ne dersin?

Extreme Spor Nedir?

Hızlı hayat yaşayanlar, adrenalin tutkunu bireyler, hayatına renk vermek isteyenler için vazgeçilmez olan bu spor çeşidi, diğer sporlara oranla biraz tehlike barındırır. Bunun sayesinde, önlemler alınarak yapılması gereken bu spor tehlikenin adrenaline dönüşmesini sağlar.

En Çok Bilinen Extreme Sporlar;

1-Skydiving:

Ülkemizde ve Dünyada popülaritesi gittikçe artan bu spor, belli bir yükseklikten atlanarak yapılmaktadır. Hem profesyonel hem de amatör sporcular bu sporu  eğitmenler yardımı ile yapabilmektedir. Bu spor için evinden çok uzağa giden sporseverler var dersek yalan söylememiş olup, bu sporun ne kadar sevildiğini ve yapmak için can atanlarının olduğunu söylemek pek te zor olmaz

2-Bungee Jumping:

Bu spor esnek bir ip ve güçlü halatlar yardımıyla yüksek bir yerden atlamak olarak bilinir. Dalış yaparken ki yere çakılma hissiyatı, insanların oldukça adrenalin patlamasına yardımcı olmaktadır. Adrenalinin bu denli yüksek olduğu bu sporda yükseklik korkusu olmaması gerekmektedir.

3-Dağ Bisikleti:

Saydıklarımız arasında belki de  en güvenli sporun bu olduğu kanısına varabiliriz belki ama bu spor amatörce yapıldığında çok tehlikeli hale gelip ölüm tehlikesi oluşturabilir, şayet bu sporda, diğer sporlarda olduğu gibi eğitmenler yanımızda olmayacaktır. Dik yamaçlardan hızla aşağıya veya bir oraya bir buraya pedal çevirmek oldukça yürek istemektedir.

4- Kayak:

En keyifli, fazla adrenaline gerek duymayan insanların tercih ettiği bu spor, Kışın kar yağmasıyla birlikte oldukça rağbet görmektedir. Ülkemiz bu spor yapma açısından elverişli olup, Erciyes ve Uludağ kayak merkezleri dünyaca bilinen yerler olup her yıl kış mevsiminde binlerce turisti ağırlamaktadır.

 

 

 

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]