Arama:
Dövmenin Bakımı
0 (0)

Dövme Bakımı

Dövme şahsi ve kalıcı bir sanat yapıtıdır. Dövme makinesi , mürekkebi tenin derinliklerine enjekte etmek için süratli hareket eden bir iğne kullandığından, vurmaya bir cins yara diyebiliriz. Dövme yaptırdıktan sonra uygun dövme bakımı vurmayı gözetmenin ehemmiyetli bir parçasıdır.
Sadece temiz ellerle dokunun
Çoğu dövme sanatçısının kendi bakım sonrası direktifleri vardır. Ancak hepsinin ortak noktası, dövmenize sadece temiz ellerle değmenizdir. Bu sebepli dövmenizi arınmadan, bakım yapmadan evvel ilk iş ellerinizi yıkayın.
Sadece antibakteri jel sabunla yıkayın
Dövme sanatçınızın dövmenizi sarmak için kullandığı orijinal sargı, dövmeniz bitirdikten sonra dövme sanatçınızın önerdiği kadar uzun müddet içinde çıkarılabilir. Sargı çıkarıldıktan sonra dövmenizi yine sargılamayın. Dövmeyi arındırmak için antibakteri jel sabun kullanın. Dövmenizi temizlerken rastgele bir bez kullanmaktan kaçının zira bu vaziyet, yara olan bölgeyi pul pul dökecektir. Ardından, ılık-orta sıcaklıktaki suyla durulayın
Bakım kremi uygulama
Her dövme sanatçısının kendine özel önerdiği dövme kremi vardır. Dövmenize çok fazla dövme kremi uygulamak gözeneklerinizi tıkayabilir ve iyileşme sürecine hasar verecek kızarıklıklar oluşturabilir. Bu sebeple bakım kremi uygularken fazla fazlaya kaçılmamasına özen gösterin. Ek olarak dövmeniz iyileşmeye başladığında tamamen iyileşene kadar ıslatmak için bakım kremi yerine beden yağları ile ıslatma yapabilirsiniz.
Dövme hava almalı
Dövme yapıldıktan sonraki ilk üç – dört gün süresince, dövmenizi günde takribî iki ila beş kere devireme işlemini tekerrür edeceksiniz, ardından hafif bir biçimde dövme kremi katmanıyla devam edeceksiniz. Ancak iyileşme sürecinde dövme mürekkebi için bir ölçü hava oldukça faydalı olabilir. Bu sebeple vurma yaptırdığınız konumun soluk aldığından emin olmak çok ehemmiyetlidir.
Kabuklanma ve kaşınma Kabuklanma, kaşıntı ve dökülmeyi bekleyin. Kabuklar, cildinizdeki bir yarayı veya dövme örten gözetici bir katmandır. Enkaz, bakteri ve mikropları dışarıda meblağ. Kabuklar oluşuyorsa, bu, dövmeniz düzgün bir biçimde iyileştiğinin ve bedeninizin kendini onarmak için elinden geleni yaptığının bir işaretidir. Bu gözetici katmanın dezavantajı, azıcık kaşınabilmesidir, ancak bu yalnızca birkaç gün sürmelidir. Dövmenizde oluşan kabuğu kaşımamaya özen gösterin.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik korumalıdır!!