HIZLI VE ÖFKELİ FİLM DEĞERLENDİRMESİ
0 (0)

 

Hızlı ve öfkeli Amerikalı insanların yasadışı sokak yarışı ve silahlı soygun merkezli aksiyon ve yarış filmidir. 8 10 filmlik bir seriden oluşan filmin yönetmenliklerini; Rob Cohen, John Singleton, Justin Lin, James Wan yapmıştır filmlerinin genellikle başrollerinde; Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson üçlüsü olurken bunun dışında; Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Jordana Brewster, Jason Statham  gibi ünlü isimlerde rol almıştır. Universal Pictures tarafından 2001 yılında ilk filmi çoğaltıp ve yayınlayan şirket bu film ile büyük ölçüde beğeni ve izlenme rekorları kırmış ve çok yüksek bir hasılat toplanmıştır.

İlk 6 serisine toplamda 759 milyon $ bütçe ayıran Universal Pictures şirketi bu ilk 6 seriden toplam 3 milyar 891 milyon$ gelir elde etmiştir. Kalan serilerin hasılatları ve kullanılan bütçeleri net olarak bilinmemektedir.

Film genellikle aksiyon, araba yarışı, macera odaklı olup araba sevenlerin, modifiye, hız sevenlerin çok fazla dikkatinin çekeceği bir filmdir. Güzel dikkat çeken arabaların kullanıldığı çoğu kişinin sadece filmlerde görebileceği yada eski klasik arabaların olduğu bir film olmakla konuda genellikle bir paket transferi yani bir paket götürme gibi bir görevin olduğu bunun dışında gene sokak yarışları sokak olayları ve az da olsa kötü maddelerin kullanıldığı bir filmdir. Genellikle kötüler ve iyilerin olduğu film sersinin sonlarının genellikle çok heyecanlı hiç beklemedik bir şekilde geçmesi de film zevkini arttırıyor.

Filmin seri halinde olması da ne kadar çok izlendiğinin en büyük göstergesidir. Hızlı ve öfkeli filminin diğer serilerinde ya da filmlerinde ise gene farklı şehirlerde farklı arabalarla fakat genellikle gene başrollerin aynı olduğu ama şehirlerin ve görevlerin farklı olduğu, arabaların olayların farklı olduğu filmlerdir. Hızlı ve Öfkeli film serisinin bitmesini kimse istemez özellikle erkek ve araba modifiye aksiyon sevenlerin çoğunlukla 3-5 defa izlediği filmin önümüzdeki yıllarda yeni filmleri, serileri çıkacağını düşünüyorum.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]