İKİ GÜZEL İNSAN
0 (0)

Bu gün sana benzeyen bir kadına rastladım. Bir adım uzağımda duruyordu. Ve saçları senin saçlarına benziyordu. Gülüşlerini senden almıştı. Kurduğu cümleler aynı senin kurduğun cümlelere benziyordu. İnan yüzünü görmesem sen diye sarılacaktım. Sen de kal diyecektim.

Ama olmuyor işte tam da o anda o kadın sanki sana gelmemi istiyordu. Git diyordu. Git bekletme O’nu… Fazla zaman geçmeden yanına geldim. Sonra bekledim senin gelmeni, ağır adımlarla geliyordun bana doğru. Oturup dinlendikten sonra anlatmaya başladım. Yolda rastladığım o kadını anlatmaya başladım sana.

Bu gün sana benzeyen bir kadına rastladım. Benim yüreğimden dökülürken cümleleri anlatırken, O ise önce saçlarına dokundu. Sonra yolda rastladığım o kadının ismini sordu. Ben de iki dudağımın arasından fısıldadım ismini. Aynı sana benziyordu dedim. Saçları, gülüşleri, söylediği sözleri aynı sendin. Seninle hoş bir sohbet ettiğim gibi onunla da hoş bir sohbet ettim. Gökyüzü gibi gözleri vardı, söylediği cümleler yağmur gibi dökülüyordu dudaklarından. Karşımda yolda rastladığım kadın vardı ve bir de aklımda sen vardın. Dayanamayıp yanına geldim. Şimdi karşımda sen varsın ve yolda rastladığım kadına bolca selamlar yolluyorsun.

İki güzel insanı tanımak vardı. Böyle bir güzel günün ardından, insanın hep böyle güzel duygularla yaşaması, böylesine güzel insanlarla birlikte olması hayatın her alanında ilham kaynağı oluyor. Söylenen cümleler, geçen zaman ve mutluluk hissi hiç bitmiyor. Farklı zamanlara farklı yerlerde olsa da bu iki güzel insan ama hep yüreğinde varlığını hisseder.

Güzel bir sohbetten sonra şimdi ise iki güzel insanın buluşması kaldı geriye. Sabırsızlıkla bekliyorum, yolda rastladığım kadın ile senin buluşmanı.

En kısa zamanda buluşmak, buluşturmak dileğiyle…

İsimlerini sadece yazar bilmektedir. Yaşanmış Bir Hayat Hikayesi

Yazar- Merve Kılavuz

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]