Insanlar ne der
0 (0)

Her zaman hayatımızın odak noktasında olan cümle, insanlar ne der? Hayatimizi başkalarına gore idame etmek artık kalıplaşmış durumda. Ama o sınırların dışına bir türlü çıkamıyoruz neden? ayıp olur.

Ben hayatımı istediğim gibi yaşamak istiyorum tamamen özgür olamasam da yaptığım şeylere kendim karar vermek istiyorum. Bizim toplumumuzda insanlar kendi ayıplarını unutup başkasının yaptığı ise burnunu sokmayı çok seviyor. O ne der bu ne der diye diye hic bir zaman hayatimizi yasayamiyoruz. Istediğim yere gidebilmek, gezebilmek, arkadaşlıklar kurmak, evlenmek ne istiyorsak çok fazla şey var. Bunlara bi şart bağlamadan sadece canımız istedi diye yapmak varken neden başkalarının düşüncelerini önemsiyoruz ki . Bunların cevabını bende bulabilmiş değilim. Her ne kadar öyle değiliz önemsemeyiz desek de bu herkeste olan bir sorun bence.

Bir işe başlarsın yapamazsın derler, okursun ne gerek var derler okumazsın okusaydın keşke derler, evlenirsin çocuk yok mu ne zaman yapıcaksın derler ama bunların nasıl olduğunu karşıdaki kisinin ne durumda olduğunu neler yaşadığını hic bilmezler. Bizim toplumumuz bundan ibaret düşüncesizce hareket etmek hayatlarının merkezinde. Olması gereken nerde nasıl mutlu olacağımız ve ona gore hareket etmemiz yolumuzu kendimize göre çizip sınırlarını belirlememiz gerekiyor.

Başkalarının dediğini kafamıza takmaya başladığımız anda büyük bir çıkmazın içinde bulabiliriz kendimizi.saglik sorunlarımız ruhsal sıkıntılarımız baş gösterir. Ama bu yaşanılanlar kimsenin umrunda olmaz bu seferde size gelip diyecekler ki boşver takma bunu mu düşünüyorsun. Ağzı olan konuşuyor sadece…..

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]