İNSTAGRAM NEDİR ?
0 (0)

Akıllı telefonların hayatımızı istila ettiği bugünlerde hemen hemen hepimiz iki hayat yaşamaya başladık bunlardan bir tanesi gerçek kişiliğimiz olurken diğeri de sanal kişiliğimizdir. Akıllı telefonların hayatımıza soktuğu sosyal medya platformlarından instagram’ da resmen bizim sanal kişiliğimizi yönettiğimiz bir uygulama haline gelmiş durumda.

İnstagramın tarihi: İnstagram 2010 Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kuruldu. Kısa sürede popüler olan instagram 2012 yılında facebook tarafından satın alındı. İlk önce ios telefonlara çıkan instagram çok geçmeden android işletim sisteminde de yerini aldı. Uygulama 2016 yılında canlı yayın desteğine kavuştu. İnstagramın kullanıcı sayısı arttıkça sahte hesaplar ortaya çıkmaya başladı instagram da bunun önüne geçmek için uygulamaya doğrulanmış kişi özelliğini ekledi. 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan instagram dünyadaki en popüler 3. Sosyal medya uygulamasıdır.

 

İnstagram Nedir: İnstagram kısaca kullanıcıların birbirini takip ettiği fotoğraf ve video düzenleyip yükleyebildiği bir sosyal medya uygulamasıdır. Genellikle insanlar yaşamından kareleri paylaşıyor bunun yanı sıra yaptığı işi, hobilerini paylaşan insanlarda var ve hatta instagram üzerinden insanlara ulaşıp ürünlerini satan insanlarda var. İnstagramı diğer platformlarda ayıran etiket özelliğinin yanı sıra kullanıcılara daha birçok avantaj sağlıyor örneğin uygulama içinde fotoğraf ve videolara kolay filtre ekleme, direkt mesaj özellikleri gibi direkt mesaj özelliği kullanıcılar arasında iletişim görevini üstleniyor burada istenilen kişiye mesaj, ses kaydı, video ve fotoğraf gönderilebilir.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]