IŞIN İZLEME TEKNOLOJİSİ
5 (1)

Oyuncuların en sevdiği oyunlar yenileniyor. Bilgisayarların gelişmesi ve güçlerinin artması ile yüksek performans gerektiren oyunları bile rahatça oynatabilen bilgisayarların hızına yetişmek oldukça zor her geçen gün piyasaya çıkan yeni oyunlar oyuncuların hemen hemen sanal bir hayat içine çekilmesinde rol alıyor bu oyunlar her ne kadar güzel olsalar da bazı eski oyunların yerlerini dolduramıyorlar gerek ana konu gerekse oyuncuların oyunu oynarken edindiği roller bu oyunları onlar için yeni ve her anlamda gelişen oyunlardan bile daha çok sevmemize neden oluyor. Bunun farkında olan oyun firmaları yeni sayılan ışın izleme teknoljisini kullanarak En sevilen oyunlarını geliştirip tekrardan oyuncuların beğenisine sunuyor. Buna en büyük örnek bence Hangar 13 firmasının yapımcılığını üstlendiği mafia oyunudur. Mafia oyunu 3 oyunluk bir seri halindedir. Bu oyunu oynayan oyuncuların çoğunluğunun gönlünü fethetmiştir. Bu durumu fark eden Hangar 13 firması da oyuncuların tekrarda oyun ile özlemini gidermesi için mafia oyunlarını ışın izleme teknolojisi ile güncelleyip tekrardan piyasaya sürmüştür.

Işın İzleme Teknolojisi: Işın izleme teknolojisi her nekadar yeni olsa da yaptığı işler hiçte küçümsenemez. Oyunlara resmen yeni bir boyut kazandıran ışın izleme teknolojisi ışığın gelme açısını ve yansıma yapan yüzeyleri belirleyip gerçek zamanlı bir hesaplama yaparak doğru yansıma detaylarını veren bir teknolojidir buda bize neredeyse gerçek dünyada gördüğümüz ışık kalitesini bize oyunlarda verilmesini sağlar.

Mafia Definitive Edition: Mafia oyunu 2000 yılında piyasaya sürülmüş bir oyundur. Oyun 1930’lu yılların New York ve Chicago şehirlerinde geçmektedir. Oyunun ana konusu taksi şoförü olan Thomas Angelo karakterinin mafyaya nasıl katıldığını ve mafya olarak geçen ömrünü konu almıştır. Oyuncular tarafından oldukça beğenilen ve yerinin doldurulamaz olduğu oyun 2020 yılında ışın izlem teknolojisi ile konusuna dokunulmadan güncellenmiştir. Oyunun yapımcısı olan Hangar 13 firması oyunun tüm serisini güncelleyip oyuncuların gönlünü birkez daha fethetmiştir.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]