Kim hayatını mahvetmek ister?
0 (0)

Kendinizi geliştirmekten sıkılıp hayatını daha kötü konuma getirmek istediniz mi? Hadi gelin birlikte birkaç basit adımda hayatımızı nasıl daha zor bir hale getirebileceğimizi inceleyelim.

1-) Her şeyi başkalarından bekle

Bu şekilde yaşamayı haketmediğini mi düşünüyorsun? Daha zengin, daha başarılı mı olmalıydın? Güzel, yapman gereken değiştirmek istediğin konularda bir adım dahi atmamak ve risk almamak ne de olsa beyaz atlı prensin ya da kurtarıcı meleğin yakında yanında olacak. Beklemeye devam et.

2-) En ufak riske dahi bulaşma

Kazanç ve kayıp sürekli karşına çıkacaktır. Risk aldığın zaman başarılı ya da başarısız olabilirsin. Ama başarısızlık ihtimali varsa neden deneyesin ki. En ufak bir risk bile almayıp ortalama bir hayat yaşamak senin elinde.

3-) Asla ilk adımı atma

Edinmek istediğin yetenekleri, ulaşmak istediğin başarıları herkese anlat. Sürekli konuş ve sakın ilk adımı atma. Bu sayede başarı ihtimalini sıfıra yakın tutman mümkün.

4-) Hedeflerin için çok çalışmayı bırak

Dilediğin alanda çok çalışarak iyi bir konuma gelebilirsin. Ama senin yapman gereken vaktini hedeflerin doğrultusunda harcamaman ve başkalarıyla konuşurken başarılı insanlara çamur atarak onların şanslı olduğunu iddia etmen. Sürekli olarak çalışkanlığın, başarılı insanlara özgü olduğunu ve senin çalışkanlıkla işin olmadığını hatırla.

5-) Hedef belirleme

Ulaşmak istediğin hedefleri belirleyerek başarıya giden yolda ilk adımı atabilirsin. Ama bunun olmasını istemeyiz. Yapman gereken daldan düşen kuru yaprakmış gibi oradan oraya savrulman. Çevrendekilerinin hareketleriyle yönünü değiştir. Yaşanan olaylara bak yönünü değiştir. İnsanların söylediklerine kulak as, yönünü değiştir ve sürekli savrulmaya devam et.

6-) Boş vakitlerinde bolca uyu

Bugün ailene biraz yardım mı ettin? Bir uyku hak etmişe benziyorsun. Peki yapılması gerekenler ne olacak? Unut onları daha vaktin var. Böyle ufak sebeplerle sürekli gün içinde uyumayı alışkanlık haline getir. Böylece çalışmaktan kolaylıkla kaçabilirsin. Unutma birkaç defa uyumakla bir şey olmayabilir. Bunu bir alışkanlık haline getirerek değerli vakitlerini rahatlıkla harcayabilirsin.

Gördüğün gibi birkaç basit adımda hayatını daha zor bir hale getirebilirsin. Hatta birkaç madde daha ekleyip ortalamanında altında bir hayat yaşamayı garanti haline bile getirebilirsin. Peki sen hayatını mahvetmek ister misin?

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]