Kişisel Gelişimin Başlangıcı :Dil Öğrenmek
0 (0)

Dil öğrenmeye ne kadar meraklıyız? Hepimiz illa ki bir aralar dil öğrenmek için çaba vermiş ama olmayınca bırakmak zorunda kalmışızdır. Peki dil öğrenmek ne kadar önemlidir?

Yabancı Dil öğrenmek  Kişisel gelişimize direkt etki eden olayların başında gelir. Yeni bir lisan öğrenmek şüphesiz günümüz dünyasında ortak dil olan İngilizce öğrenme hevesi ile başlamaktadır.

Her ne kadar basit gibi görünse de dil öğrenmek hayatımızda verdiğimiz en önemli kararlardan birisidir. Çünkü Yabancı bir dil öğrenmek bizleri oldukça zorlayacak ve meşgul edecektir.

Başarıya giden yolda zamanın çok ta önemsenmemesi gerektiği düşüncesindeyim, çünkü sabır olmadan başarıya ulaşmak pek mümkün değildir. Yabancı dil öğrenmek hemen olacak bir süreç değildir ki en az 2 yılımızı bu konu hakkında emek vermemiz gerekebilir. Youtube’de ki bazı kanallarda “Şu kadar zamanda, şu dili öğrenme” gibi safsatalara inanmamak gerekmektedir

Yabancı dil öğrenmede ki altın kurallardan bir diğeri ise kararlı olmaktır. Yeni bir dili öğrenmeye ne kadar hevesli ve kararlı olursak bizi o kadar başarıya götürecektir.

Başlangıç seviyesinde isek profesyonel bir eğitim almak ise son derece önemlidir ki temelimizin iyi olması bu yolda bize en yardımcı olacak etkendi, temelimiz ne kadar iyi olursa dil öğrenmedeki iştahımız da o kadar kabaracaktır.

Ülkemiz Açısından Dil Öğrenme:

Diğer ülkelere baktığımızda sıralama olarak halkımızın yabancı bir dil öğrenme isteği pek te görülmüyor gibi bu da insanımızı gelişmişlik konusunda geri bırakan etmenlerden birisidir fikrimce.

Bir Din adamımızın : ”Ne yapacağım İngilizceyi! Kabirde geçmez,mahşerde geçmez” sözleri aslında insanımızın yabancı dil öğrenme konusundaki hemfikri sayılacak nitelikte olduğunu düşünmekteyim. Umarım gençlerimiz bu görüşten uzak şekilde kişisel gelişimine önem verir..

 

 

 

 

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]