Mental Canavar Olmak
0 (0)

Hayatımız ne kadar güzel olursa olsun, işler ne kadar iyi giderse gitsin bir yerde beynimizi veya kalbimizi tırmalayan birtakım sorunlar ile mutlaka karşılaşmışızdır. Bu durumlarda işlerin ne kadar düzgün gittiğinin bir önemi yok, sonuçta yolda yürürken ayağımız taşa takıldığı zaman yürüdüğümüz yolu değil, ayağımızın takıldığı yeri hatırlarız. İşlerin düzgün ve yolunda ilerlemesi bir yana bazen tepetaklak bir halde buluruz kendimizi. Bu zamanlarda işler düzgün giderken karşılaştığımız sorunlardan kaçmak gibi bir çabanın içine gireriz. Fakat kötü bir durumda iken kaçacak yerimiz kalmaz ve sorunlar ile birebir yüzleşmek zorunda kalırız. Bu bağlamda kaçmayıp karşı koymak elbette bizim mental sağlığımıza pozitif şeyler katacaktır. Bundan sonra kötü giden işlere karşı daha sağlam, daha güçlü bir duruş sergileyeceğiz.

Sürekli futboldan bahsettiğim doğrudur. Her işin ucu nasıl olur da futbola dokunabilir diye sormadan edemediğinizi tahmin edebiliyorum. Bu tür konuların en temeli insan olduğu için diyerek başlamak isterim. Sosyolojik bütün konuların temeli toplumlardan oluştuğu gibi, belirli kavramları açıklayabilmek için insanları temel almalıyız. Şimdi de bir diğer konumuz olan kişisel gelişimin bireysel bağlamını inceleyelim. Özellikle başarılı insanların hikayeleri günümüzde pek çok filme ve kitaba konu olmuştur. “Kişisel gelişim” başlığı altında binlerce farklı insanın türlü türlü sorunların arasından sıyrılarak başarılı olduğu konuları ve bunu nasıl başardıklarını anlatmaktadır. Fakat çerçeveyi ele alıp baktığımız zaman aslında ortak nokta, hepsinin birer mental canavar olmasından kaynaklanıyor.

Bugünün dünyasında başarılı insanlara baktığımızda mutlaka ve mutlaka birtakım zorluklar ile mücadele etmiş ve geldiği noktanın öneminin farkında olan insanlardır. İnsan diyorum sonuçta bizlerden farkı ne? Bizler de birer insan değil miyiz? Başarılı olan insanlardan farkımız ne? Farkındalık oluşturmak için illa bir kıvılcım mı gerekiyor? Hepimiz hayal ettiğimiz noktalara erişebiliriz. Ufak bir hatırlatma, bir zamanlar Fransa sokaklarına çöp toplayıp park de prince’de futbol oynamanın hayalini kuran bir çocuk, 2018 yılında elinde dünya kupası ile stadyumu selamladı.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]