Pandemiden Uzak Doğa İle İç İçe
5 (1)

Maalesef ülkemizde de karşılaştığımız Covid-19 salgını ülkemizin her yerinde, her ilçesinde ve kasabalarında kendini göstermekte. Salgınla mücadelede en büyük tedbirlerimizden birisi de evlerimizde kalmak oldu. Hayat Eve Sığar sloganı ile hepimiz evlerimize kapandık. Ama evde de ne kadar zaman geçiyordu. Tedbir amaçlı evlerimizden çıkmayalım da evlerde nasıl vakit geçireceğiz?

Bizim en büyük avantajlarımızdan biri de şehirden uzak, köyde yaşamamız oldu. Köyümüz 1600 rakımlı Göksu Nehri’nin kıyısına kurulmuş şirin bir yer. Köyümüzün ortalama nüfusu 600 kişidir. Konya’nın en uzak ilçesi Taşkent’e bağlı Avşar mahallesinde pandemili günleri burada geçirmekteyim. Burada uyguladığımız en büyük tedbir mesafedir. Burası küçük yer, bir şey olmaz demeye gelmiyordu. Benim burada yaptığım en güzel aktivite dağlarda, doğada olmaktı. Genellikle bu sıkıntılı günlerde toplumdan uzak, doğa ile iç içeydim. Bulunduğumuz konum itibariyle dört tarafımız dağlarla çevrili olması bizim için büyük bir avantajdı. Bulunduğum yerde gür ağaçlar, eşsiz manzaraların olması en büyük avantajımdı. Bu pandemi sürecini genellikle doğada geçirmek ayrı bir haz veriyordu bana. Çadırımı alıp sürekli dağlara kamp yapmaya giderdim.

Doğanın verdiği o huzuru başka hiçbir şeye değişmezdim. Yanıma yiyeceğimi ve olmazsa olmazım olan çay takımımı alıp kampa çıkardım. Vardığım yerde önce çadırımı kurup, ateşimi yakardım. Ondan sonra kısa bir şekilde doğa keşfine çıkardım. Hava karanlık olmaya yakın etraftan odunlar toplayıp çadırımın yanına gelip akşam yemeği için hazırlık yapardım. Bu şekilde yaparak insanlardan uzak, doğa ile baş başa kalırdım. Allah’a şükür ne çevremde ne de köyümüzde bir vakaya rastlamadan bu süreci atlatırız.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]