Arama:

ZORUNLU SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

Erasmus+ Programı’na katılan tüm öğrencilerin  Schengen vize başvurusunda hazır bulundurmaları gereken evraklardan birisi de Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortasıdır.
StudyinAksaray sizlere vize başvurusu için hazırlamanız gereken evraklar konusunda yardımcı olmak için Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası’nın kapsamını araştırdı;
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası sigorta acentaları tarafından yapılmaktadır fakat her sigorta firmasının yaptığı sigorta poliçesine güven olmadığı için dikkatli olmanızda fayda var. Hem uygun fiyata hemde güvenilir Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası işlemleri için StudyinAksaray ile studyinaksaray@gmail.com adresinden iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

sigortaYURTDIŞI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI SİZLERE NELER SUNUYOR? 

Ayakta ve Yatarak (Hastanede) Tıbbi Tedavi Teminatı

Seyahatiniz esnasında aniden hastalanmanız veya yaralanmanız durumunda, ayakta tedavi ve hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile doktorunuzun yazdığı ilaçların masrafları limitler dâhilinde ödenir. Sigorta süresince geçerli olan bu teminatın limiti € 30.000 olup, teminata konu her bir vakada tazminat poliçedeki limit ile sınırlı olmak üzere tamamı ödenecektir.

Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık

Karşılaştığınız her türlü sağlık problemi ile ilgili olarak bulunduğunuz ülkede size en yakın anlaşmalı medikal ekip tarafından, tanı konması ve ilaç önerilmesi dışında, doktor, uzman doktor, diş hekimi, hastane, teşhis merkezleri, eczane ve nöbetçi eczane isimleri, adresleri ve telefon numaraları gibi ihtiyaç duyacağınız bilgiler konusunda size danışmanlık hizmeti verilir ve tavsiyelerde bulunulur. Acil tıbbi müdahale gerekiyorsa, tüm organizasyonlar sağlanır.

Tıbbi Nedenlerle Nakil veya Seyahat

Ani hastalık veya yaralanma ve 24 saat içinde müdahale edilmezse hayatınızı tehlikeye sokacak durumlarda Acil Yardım Ekibi sizi yurtdışında da yalnız bırakmıyor ve gereken önlemleri alarak , kara veya gerekirse hava ambulansıyla sizi en yakın sağlık kurumuna naklediyor. Taburcu olduktan sonra ise, daimi ikametgahınıza nakliniz karşılanıyor.

Vefat Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli

Yurt dışında seyahatte iken vefat durumunda; cenazenin daimi ikamet adresine nakil organizasyonu için tüm gerekli tedbirler alınır ve uluslararası tıbbi şartlara uygun olarak nakil yapılır.

error: İçerik korumalıdır!!