Sağlığımızı Ne Kadar Önemsiyoruz?
0 (0)

Yazılarımda sağlığa değinmesem olmazdı. Size sorsalar hayatta ki en değerli şey nedir diye? Kimisi para, kimisi aşk, kimisi başka, başka  şeyler söyler. Evet söylediklerinizde hepiniz haklısınız ama sağlık olmayınca ne cepteki paranın, ne de kalpteki sevginin bir önemi kalmıyor. Hele ki bu zamanda herkesin en değer verdiği şey sağlık olduğuna eminim. İnsanın  sevdiğini hasta ettiği bir zaman da yaşıyoruz. Mecazen hasta etmekten bahsetmiyorum bildiğimiz hastalıktan bahsediyorum. Kimisi bunu bilinçli kimisi bilinçsizce yapıyor. Hastalıkların çoğaldığı bir zamanda yaşıyoruz. Her geçen gün sevdiklerimiz aramızdan teker, teker ayrılıyor. Aldığımız tedbirler yeterli mi sizce? Bence daha çok yolumuz var. İnsanlar bir birey ama bu zamanda bir birey olarak düşünmek yanlış geliyor bana. Aileni ve sevdiklerini düşünmek zorundasın.

‘Bana bir şey olmaz yaaaa’ demek ne kadar doğru olabilir.  Belik sana bir şey olmayacak sen dokuz canlı olabilirsin ama çevrendekiler senin kadar şanslı doğmamış olabilir. Geçen haberlerde gördüğüm bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Adam virüs olduğu için iş yerinden izin almak istiyor. İş verenin umurunda bile değil adamı çalışması için işe çağırıyor. Bu sebepten dolayı başka arkadaşına virüs bulaşıyor ve babası, annesi ve kardeşini kaybediyor. Sonuçta kendisi de işten çıkarılıyor. Hayat ne kadar acımasız dimi, pardon hayat değil, insan ne kadar acımasız  öyle değil mi? Hayat aynı, insanlar farklı. Kimsenin kimseye sevgisinin olmadığı bir zamanda yaşıyoruz. Sevgi beklide fazla gelebilir herkes herkesi sevmek zorunda değil. Ama saygı duymak zorunda. Şöyle diyebiliriz, kimsenin kimseye saygısının kalmadığı bir zamanda yaşıyoruz. Bazılarımız içinden buna yaşamak denilirse dediğini duyar gibiyim.  Kendin için değil, sevdiklerin için dene bunu. Emin ol yanılmayacaksın.

Tedbirler konusunda daha çok yolumuz var o ilk günkü endişe, korku gözlerimizde yok gibi.  İnsan buna da alışıyor öyle değil mi. Peki alıştıklarımız sevdiklerimizi geri getirmeye yetecek mi?  Alışma ! Sen alışırsan, o alışırsa ne olacak böyle. Gerekiyorsa o çok sevdiğin mekana gitme! Beş çaylarını ertele hatta uzun bir süre ertele. Çünkü buna ülkece ihtiyacımız var. Yapabiliriz biraz zor gibi görünse de imkansız değil. Dilerim ki, yazdıklarım ışık görevi üstlenir de birilerine yol gösterir. Çünkü hayat sevdiklerimizde güzel.

 

 

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]