Soul
0 (0)

2021 yılında izlediğim ilk film “soul” oldu.

Animasyon türünde olan film 2020 yılında vizyona girmiştir. Filmde ana karakterimiz Joe Gardner  müzik öğretmenidir ve müzik onun hayatında büyük bir yere sahiptir. Bir okulda yarı zamanlı müzik öğretmenliği yaparken tam zamanlı ve kadrolu bir öğretmen olmuştur. Bu onun müzik kariyerindeki hayallerini tetikleyecek bir gelişme olmuştur. Ancak annesi onun sağlam ve sürekli iş olan müzik öğretmenliğinde kalmasını istemektedir. Joe ise şehirdeki bir caz klubünde çalmak istemektedir. Bu hayali için bir şans yakalamıştır sevinçten kendini kaybeden Joe, attığı yanlış adım sonucu The great before’a (öteki dünya) gitmiştir. Hayatının en güzel haberini alan ve hayallerine ulaşmasına ramak Kaan Joe, artık başka bir boyuta geçmiştir. Burada onu fantastik bir atmosfer beklemektedir. Burası yeni ruhların dünyaya gelmeden önce kişilik özellikleri ve huylarını edindiği fantastik bir yerdir.

Joe burada 22 isimli bir arkadaş edinir ve boyutlar arası bir yolculuğa çıkar, işlerin ters gitmesi sonucu dünyaya dönmek isteyen Joe dünyaya döner ancak, kendi bedeni yerine meditasyon kedisi olarak dünyaya dönmüştür. Boyutlar arası bir macera yaşayarak kendi bedenine dönüş mücadelesini izliyoruz.

Disney tarafından yapılan bu film animasyon türünde başarılı filmler arasında adını yazıdracağını düşünüyorum. Atmosfer ve senaryo olarak izleyiciyi sıkmadan eğlendirebiliyor. Çocuk ve yetişkinlerin de izleyebileceğitürde bir filmdir. Müzikal atmosferi genel itibariyle hızlı ve akıcı özelliktedir. Müzikler ve animasyon efektleri bir bütün oluşturmuştur. Film içerisindeki mekânlar, kullanılan renkler ve sinematik özellikler çok başarılıdır diyebilirim.

 

2021 yılı içerisinde izlenmesi gereken filmlerden biri olarak önerebilirim, animasyon severlerin kaçırmamalı gereken bir yapımdır.  Animasyon türünde zaten disney yapımlarının başarısı gözle görülür türdedir.

Filmi izlemek isteyenlere şimdiden iyi seyirler dilerim.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]