Stresli Zamanlarda Neler Yapılmalı?
0 (0)

Stres zaman zaman hepimizin başına gelen bir durum. Hatta stresin altından kalkamayıp psikolojik tedavi görenler bile oldukça yaygın. Gerek fiziksel gerek duygusal olarak strese girebiliyoruz. Stresin sebebi her şeyden olabilir örnek olarak ailevi problemler, aşk acıları, ekonomik sıkıntılar, gelecek kaygıları, dersten kalma korkusu ve benzeri düşüncelerden sıkıntıya düşebiliyoruz. Elbette bu süreçten kurtulmanın yolları vardır. Hayatımızda her zaman aksilikler, olumsuzluklar olabiliyor. Olumsuzluk olması gereken Bir şey diye düşünüyorum eğer hayatta her şey yolunda olsaydı sıkılırdık. Kişi istediği zaman her şeyi çözer yeter ki istekli ve sabırlı olsun. Stresten kurtulmak için yapılaması gerekenleri kendi görüşümce ve stresli zamanlarda kendimin de uyguladığım yöntemleri sıraladım.

• Durum ne kadar kötü olursa olsun her şeyin düzeleceğine inanın.
• Sevdiğiniz ve fikrine güvendiğiniz arkadaşınız, eşiniz, dostunuz, hocanızla kime en çok güveniyorsanız konuşun içinizi dökün mutlaka içinizi rahatlatacak Bir şey söyleyecektir.
• Stresli durumlarda bol bol su için.
• Spor yapın, kitap okuyun, özellikle komedi filmi izlemeyi tercih edin artık stres yaratan durumu daha düşünürsünüz.
• Sevdiklerinizle aranıza mesafe koymayın hep iletişimde olun.
• Eğlenceli müzikler dinleyin.
• Beyninizi çok yormamaya özen gösterin her işi aynı anda yapmaya çalışırsak beynimiz yorulur her şey karışık bir hal alabilir.
• Ayağını yorganına göre uzat atasözünden yola çıkarak gelirimizin üzerinden harcamalardan kaçınarak kendimizi daha iyi hissedebiliriz.

Önemli olan stresli durumlar değil, önemli olan stresli durumları içimizde ne kadar tuttuğumuz. Eğer çok fazla içimizde tutarsak stres içimizde daha da çok büyür. Stresli durumlarda elimizden geleni yapıp olayı akışına bırakmak en iyisi . Elimizden geleni yapıp akışına bıraktığımız zaman emin olun her şey kendiliğinden düzelecektir. Zihnimizi kötü düşüncelerden kurtardığımız zaman daha iyi hissederiz ve hep mutlu oluruz.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]