WordPress ile neler yapılabilir?
0 (0)

WordPress İçerik Yönetim Sistemli açık kaynak kodlu bir yazılım olarak görülüyor. Açık kaynaklı kod deyince insanın aklına ilk önce verilerin çalınabileceği fikri geliyor. WordPress neredeyse 2003 yılından beridir kullanılıyor. Açık kaynak kodlu olmasının avantajı da hemen hataların düzeltilebiliyor olmasıdır. WordPress kullanarak sayfa eklemek, çıkarmak düzenlemek çok kolaydır bu yüzden web sitesi kullanmak isterseniz wordpess kullanın.

Peki bu yazılımla neler yapabiliyoruz?

Bu yazılımla kişisel web siteleri yapabildiğimiz gibi kurumsal şirketler içinde web siteleri de hazırlayabiliriz. Blog veya haber sayfaları oluşturabiliriz. Emlak web siteleri oluşturabiliriz. Hatta doktorsak bile randevu tabanlı web sitesi bile oluşturabiliriz. Ülkemizde çok yaygın olmasa da wordpress ile çeşitli elentiler kullanılarak e ticaret sitesi kuruluyor. WordPress üzerinden anında satış yapılabiliyor. WordPress’in çok güzel özelliklerinden biride ücretsiz olmasıdır. Bütün bu işlemleri ücretsiz yapıyoruz hatta wordpress’den birçok kişi para kazanıyor.

WordPress’in otuz binin üzerinde eklenti ve teması var bunların birçoğunu yönetim panelinden indirip kurabiliriz bu kadar tema ve eklenti çok güzel çözümler. Her ne işle uğraşırsak ona göre tema ve eklenti bulmak zor değldir. Bunun yanında ücretli tema ve eklentilere de ulaşmak mümkün genellikle otuz ile atmış dolar arasında olabiliyor buda sitemizi çok daha profesyonel hale getiriyor.

 


 

 

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]