WordPress Nedir? WordPress İnternet Sitesi ile Neler Yapılır?
0 (0)

 

WordPress nedir: Hiç bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan, tıklamalar ile her türlü içeriği üretmenize, internet ortamında yayınlamanıza ve yönetmenize olanak sağlayan bir içerik yönetim sistemidir.

 

 

Çoğunlukla bloğ tarzı yazıların yazıldığı görülse de aslında birçok alanda da yazılar yazılar yazılabilir ve farklı alanla da yazlar ya da içerikler oluşturulabilir. Mesela bir iş adamı ve dükkan sahibi iseniz işinizi geliştirmek ve duyurmak istiyorsanız kendi web sitenizi kurup yönetebilirsiniz.Bir şef ya da yemek yapmayı seven biri iseniz ve bu işi geliştirmek istiyorsanız kendinize ait bir wordpress sayfası oluşturabilirsiniz. Bir gezgin iseniz ve gezdiğiniz yerleri paylaşmak ve bunu la ilgili bir iş kurmak isterseniz kendinize bir web sitesi kurabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi ve onu insanlarla paylaşmak için kendi blog  sitenizi kurabilirsiniz.

Özetle aklınıza gelen her alanda kendinize wordpress sayfasınız kurabilirsiniz. Bu siteyi kurmak kolay ve ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz. WordPress sayfanızı kendi içeriğinizi oluşturabilir ve değiştirebilirsiniz. Yani özelleştirebilirsiniz. Bir çok teması olan çok yönlü bir sitedir. Yeni temalar indirebilir özelliklerini değiştirebilirsiniz yaptığınız işten parada kazanabilirsiniz.

 

Kısaca aklınız gelen her şekilde kullanabilir tasarlayabilir ve değiştirebilirsiniz. Bu yönden birçok avantaj oluşturmaktadır. Çıktığı zamandan itibaren kullanıcı sayısı da her geçen gün artmaktadır.

 

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]