Work And Travel
5 (1)

Work and Travel nedir, nasıl çalışır?

Work and Travel hem çalışıp hem seyahat etme imkanı sunan, dünyanın en gelişmiş ve en popüler “Uluslararası Kültürel Değişim” programıdır. Bu programa katılabilmenin en önemli şartı üniversite öğrencisi olmaktır ve orta derecede İngilizce bilmektir. Program 4 aydır. Süresinin uzatılması mümkün değildir. Program, dünyanın değişik yerlerinden üniversite öğrencilerinin yaz tatillerinde Amerika’da çalışıp hem İngilizcelerini geliştirmeyi, hem de dünyayı ve farklı kültürlerini tanıtmayı amaçlıyor.


ABD Haritası
WAT programı Amerika’da yaşayan her vatandaş gibi yaşamanızı güdümleyen bir sisteme sahip. Minimum maliyetle ABD’de sezona uygun ve vasıf gerektirmeksizin çalışma imkanı, seyahat imkanı sağlıyor. Tam bir Amerikan Rüyası.

Work and Travel Avantajları

Work And Travel’e Katılmış Bir Grup Genç Aylık ortalama 2500-3000 dolar kazanmak, hayatınızı idame etmekte epey bir kolaylık sağlıyor. Ömür boyu anlatabileceğiniz bir hikaye ile unutulmayacak tecrübelerle ülkenize dönebileceksiniz. Amerika’da kalacağınız 4 ay boyunca İngilizce’yi pratiğe dökebilecek ve konuştukça dile daha hakim olabileceksiniz. WAT Programı, iyi bir kariyer edinme programıdır. Bu program kapsamında CV’nize hatırı sayılır değerli bir referans eklenecektir.

Work and Travel’a Nasıl Başvuru Yapılır?

WAT Programı kapmasında Bir Kolaj Work and Travel programına başvuru yapabilmek için bazı şartlara uygun olmanız gerekiyor. Bu şartlar;

-18-25 yaş aralığında olmalısınız.
-Minimum 2.00 not ortalamasına sahip olmanız gerekiyor.
-Lisans veya yüksek lisans öğrencisi olup, örgün eğitim dönemine devam edecek olmalısınız.
-Kendinizi ifade edebilecek derecede İngilizce bilmeniz gerek.
-Bu şartları karşılıyorsanız; Work and Travel ile yurtdışına gidişlerinizi ayarlayan bir firma ile iletişime geçip kayıt olmalısınız.

Work and Travel 2021 Fiyatları

Belirli sezonlara bağlı olarak Work and Travel programına katılmanız için 25 bin ila 30 bin arasında bir mevlayı gözden çıkarmanız lazım. Fiyat konusunda bir çok firmanın talepleri farklı olduğu için hangi firmayla gitmeyi planlıyorsanız o firma ile iletişime geçip fiyat konusunda bir bilgi alın.

Work and Travel’ı Özetlersek

Work and Travel’in bir kültürel değişim programı olduğu da dikkatlerden kaçmamalıdır. İnsanoğlu kollarını uzatabileceği mesafeye kadar hakimdir. Yine bu program kapsamında erişebileceği alan değişecek ve artacaktır. Bir başka coğrafyada, birden başka kültürü tanıyabilme fırsatı yakalayacak ve bu daha geniş bir vizyona daha geniş bir ufuk noktasına varma yolunu sonuna kadar açabilecektir. Programın özeti şu şekilde açıklanabilir: Yurt dışında bir işe gir, sorumluluk duygusunu geliştir, inisiyatif almayı öğren, kendi başına para kazan, kişisel gelişimine katkıda bulunacak bir fırsat yakala, yeni bir macera ve tüm bunların sonunda bol bol eğlen ve gez. İşte Work And Travel!

Work and Travel Resmi Olarak Nedir?

Work and Travel kapsamında dört aylık program sürecini tamamladıktan sonra 30 günlük bir turist statüsü kazanırsınız. Bu dönem DS-2019
formunda yazılı olan programın çalışma tarihlerine dahil değildir. Bu otuz günlük dönemde, katılımcıların ülke içinde seyahat edebilmesine ve ABD’den ayrılmak için gerekli hazırlıklarını yapmasına fırsat verilir. Bu program resmi bir program niteliği taşıyor, Amerikan Hükümeti’nin desteğiyle sürdürülüyor.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]