Yalnız olmak
0 (0)

İnsan yalnız olmayı kendi mi seçer yoksa diğer insanlar mı o kişiyi yalnızlaştırır?

Kimi insanlar yalnız olmak ister kimileri ise kalabalık bir ortamda olmayı. Bazı insanlar için yalnız olmak ya da yalnız yaşamak güzel bir duygudur. Kimileri ise bunu aklından geçirmeye bile korkar. Daha çok kalabalık ortamlar da kendini mutlu, huzurlu ve güvende hisseder. Yalnız olmaktan hoşlanan insanlar için bu tam tersi bir durumdur.

Kimleri için bu bir tercih meselesi iken kimileri içinde mecburi bir durumdur. Kimileri yalnız olayı kendi  ister. Kimilerini  de yalnız tek başına bırakırız. Bunu bir sürü nedenleri vardır.

Yalnız olmak isteyen insanlar genelde kendi kararlarını kendi vermek, istediği şeyleri kendi sahip olmak ve kimseye muhtaç olmamak için tek başına olmak isterler.

Bazı insanları da biz yalnızlaştırırız belki bilmeden belkide bile isteye. Yanlış bir şey yaptığında, suç işlediğinde, belki kıskandığımız için, dış görünüşü için, karakteri bize uymadığı için, maddi açıdan  ya da bizden daha başarılı ve iyi olduğu için onları görmezden gelir dışlarız bu yüzden insanlar yalnızlaşmak zorunda kalabilirler ya da bu durumları yaşamak için kendilerini geri plana  atmak zorunda kalmışlardır. Bunu hiçbir zaman bilemeye biliriz. Bu gibi durumların yaşanmaması için insanlara daha dikkatli yaklaşmamız ve söylediğimiz sözlere dikkat etmemiz gerekir.

İnsanlar hata yapabilir sırf bir hata yaptı diye insanları dışlamak yerine onları yaptığı hatalarını fark ettirmek ve onları tekrar hayata kazanmak gerekir. Bazı insanlarda tek başına doğrar ve büyür. Kimsesi olmayan insanlar hayatla  tek başlarına mücadele ederek bir yere geldikleri için yalnız olmak onlara doğal ve normal gelmektedir. Anormal olan ise etraflarında ya da yanında birilerin olmasıdır. Bu gibi insanlar çekingen olur  ve kendilerini çevrelerindeki insanlara tam olarak  anlatamayabilirler. Bu gibi durumlara da daha anlayışlı davranmamız gerekebilir.

O yüzden yalnız insanları eleştirmek yerine destek olmak daha güzel olur.

Puanım
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]